محصولات جدید سازمانی کسپرسکی

endpoint_box_shot_47شرکت امنیتی کسپرسکی راه کار جدیدی را برای تمام محصولات سازمانی خود در اوایل سال ۲۰۱۳ ارائه کرد و آن را Kaspersky Endpoint Security For Business که به اختصار KES4Bنامیده که جایگزین محصول قبلی سازمانی خود یعنی (Kaspersky Open Space Security) شده است.

هدف کسپرسکی از ارائه این محصول مقابله هر چه بهتر در برابر تهدیدات سایبری و حفظ امنیت اطلاعات در یک سازمان و ارائه خدمات بهتر به مشتریان است. زیرا تهدیدات سایبری بسیار هوشمندتر از قبل عمل می کنند و زیرساخت های حیاتی یک سازمان را ظرف مدت کوتاهی دچار اختلال کرده و گاهی خسارات جبران ناپذیری به بار می آورند .

این محصول جدید که KES4B نامیده می شود تفاوت های عمده ای نسبت به نسخه قبلی خود دارد. به طور کلی این محصول به ۴ دسته تقسیم می شوند که عبارتند از :

  • Kaspersky Endpoint Security for Business Core
  • Kaspersky Endpoint Security for Business Select
  • Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced
  • Kaspersky Total Security for Business

نکته: تفاوت دیگر این محصول با نسخه قبلی در لایسنس آن می باشد لایسنس این محصول به شکل Activation Code است اما در نسخه قبلی به شکل License Key بوده و لایسنس در این محصول از امنیت بالاتری نسبت به نسخه قبلی برخوردار است باید گفت لایسنس قبلی بر روی این محصول کار می کند و فقط برخی از ماژول های آن همانند Data Encryption غیرفعال می باشد.

در اینجا به بررسی محصولات KES4B می پردازیم :

  • Core

این نسخه برای آن دسته از سازمان هایی مناسب است که صرفا به دنبال راهکاری سبک به عنوان ضدویروس و مدیریت مرکزی برای شبکه ها هستند.

لازم به ذکر است که این نسخه فقط قابل نصب بر روی ایستگاه های کاری(Workstations) می باشد. در این محصول ماژول های زیر فعال می باشند:

File Anti-Virus, Mail Anti-Virus, Web Anti-Virus, IM Anti-Virus, Network Protection, Vulnerability Scan, Vulnerability Monitor, Computer Scan Tasks, Advanced Disinfection Technology and System Watcher

core

 

  • Select

این نسخه امنیت جامع ایستگاه های کاری و فایل سرورها، کنترل و تهیه فهرست برنامه های مورد اعتماد، کنترل دستگاه ها و کنترل صفحات وب ، سیستم مدیریت دستگاه های سیار و همراه از جمله امکانات آن است. در این محصول علاوه بر ماژول های نسخه Core ماژول های کنترلی همانند  Application Privilege Control, Application Startup Control, Device Control و Web Control قابل استفاده هستند.

select

  •   Advanced

علاوه بر امکانات نسخه های پیشین، با امکاناتی مانند رمزنگاری و مدیریت یکپارچه نصب سیستم عامل از راه دور به حفظ امنیت اطلاعات سازمان ها کمک خواهد کرد. در این نسخه تمامی ماژول ها قابل استفاده هستند.همچنین در این نسخه امکان مدیریت لایسنس های برنامه های کاربردی شرکت ها مختلف امکان پذیر می باشد.

advanced

  •  TOTAL

این نسخه به عنوان کامل ترین محصول سازمانی شرکت کسپرسکی می باشد که ضمن بهره مندی از امکانات کلیه نسخه های پیشین، امنیت کاربران را در دروازه های اینترنتی (,.. ISA, TMG) و تبادلات ایمیلی (میل سرورها) و سیستم های SharePoint فراهم خواهد کرد.

total

جدول مقایسه محصولات KES4B

KE4B Feauters